ارتقای چهار رتبه ای شاخص آموزشی دانشگاه بوعلی سینای همداندکتر عباس افخمی عقداء روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: آموزش به عنوان رکن اساسی در سال های اخیر در دانشگاه بوعلی سینا به جد مورد توجه قرار گرفته است و اهم فعالیت های حوزه آموزشی دانشگاه در 2 بخش سخت افزاری و نرم افزاری با حمایت های جدی دکتر غلامی به عنوان ریاست این دانشگاه به نتیجه رسیده است.
این پژوهشگر برتر کشورهای جهان اسلام، ادامه داد: پرونده های آموزشی دانشجویان این دانشگاه در سال های 93 تاکنون به روز رسانی و دانشجویان دارای مشکلات آموزشی تعیین تکلیف شدند؛ همچنین تشکیل کامل کلاس های درس براساس تقویم آموزشی مصوب و پوشش کامل سرفصل های مصوب دروس، رویکردهای اصلی این دانشگاه را تشکیل می دهد.
وی اضافه کرد: در سه سال اخیر ارزیابی مستمر دانشجویان در آزمون های میان ترم و پایان ترم، ایجاد مشوق برای اساتید در اجرای این برنامه و آموزش مستمر کارشناسان در دستور کار معاونت آموزشی قرار گرفت و در راستای تشکیل به موقع کلاس ها و حضور دانشجویان در کلاس های درس راهکارهای قانونی ایجاد شد.

***حرکت هدفمند در جهت ارتقای کیفی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی
استاد تمام دانشگاه بوعلی سینا همدان، برگزاری کارگاه های مستمر مهارت افزایی و دانش افزایی ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه، تعویض نرم افزار سما و جایگزینی نرم افزار توانمند و به روز گلستان و حرکت هدفمند در جهت ارتقای کیفی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی را از دیگر اقدامات انجام شده در معاونت آموزشی دانشگاه بوعلی سینا در سه سال اخیر عنوان کرد.

***اجرای طرح آمایش آموزش عالی در استان همدان
دکتر افخمی عقداء ادامه داد: با توجه ویژه دکتر غلامی ریاست دانشگاه به ارتقای کیفیت آموزشی و بهبود سطح کیفی آموزش ها، دوره شبانه برای مقطع کارشناسی در این دانشگاه حذف و طرح آمایش آموزش عالی استان اجرا شد.
نام دکتر افخمی عقداء که در میان دانشمندان برجسته ایرانی در میان یک درصد دانشمندان برتر جهان به چشم می خورد، اظهار کرد: تدوین سند راهبرد دانشگاه بوعلی سینا در افق 1404، تدوین برنامه اجرایی سند راهبرد دانشگاه در افق 1404، گسترش ارتباط بین المللی و بین دانشگاهی با تاکید بر دانشگاه های جهان اسلام و جذب و پذیرش دانشجویان خارجی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، از دیگر اقدامات موثری است که با حمایت جدی دکتر غلامی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در این دانشگاه اجرا شده است.
وی گسترش زمینه استفاده از فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری در داخل و خارج از کشور، راه اندازی دفتر مدیریت برنامه ریزی آموزشی، تشکیل شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه و دانشکده ها، راه اندازی کمیته ارزیابی درونی در دانشگاه، راه اندازی پیش خوان خدمت و نرم افزار کاربردی (اپلیکیشن) دانش آموختگان و راه اندازی دفتر گروه آموزش های مجازی و نوبت دوم را از دیگر اقدامات اساسی انجام شده در سه سال اخیر در این دانشگاه برشمرد.
به گزارش ایرنا، دکتر منصور غلامی رئیس فعلی دانشگاه بوعلی سینای همدان و گزینه پیشنهادی دولت تدبیر و امید برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1332 در شهر همدان در خانواده ای مذهبی و متدین متولد شد.
وی مدرک کارشناسی خود را در سال 1355 در رشته ترویج و آموزش کشاورزی از مدرسه عالی کشاورزی همدان گرفت و از سال 1359 تا 1360 عضو جهاد سازندگی همدان و مسئول اردوگاه روستایی بود.
وی همچنین از سال 1360 تا 1362 سرپرست دانشکده کشاورزی شهرکرد وابسته به دانشگاه اصفهان و عضو جهاد دانشگاهی اصفهان بود.
منصور غلامی در سال 1364 مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم باغبانی از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کرد و در همان سال تا سال 1367 ریاست دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا را عهده‌ دار بود.
وی پس از آن به مدت دو سال معاونت اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا را بر عهده داشت و بعد از آن مجدد به مدت یک سال رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه بوعلی سینا شد.
غلامی در سال 1370 برای تحصیل در مقطع دکتری به دانشگاه آدلاید استرالیا رفت و در سال 1374 در مقطع دکتری رشته علوم باغبانی از این دانشگاه دانش آموخته شد و به ایران بازگشت.
وی پس از بازگشت به ایران مجدد به مدت یک سال معاون اداری و مالی دانشگاه بوعلی سینا شد و پس از آن ریاست دانشگاه بوعلی سینا را عهده ‌دار بود.
90 هزار و 782 دانشجو در 75 دانشگاه و مرکز علمی دولتی و خصوصی استان همدان مشغول به تحصیل هستند که 53.8 درصد دانشجویان پسر و 46.2 درصد دختر هستند.
1181/2090
خبرنگار: الهام تدین**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *