استعداد یابی و پرورش روحیه پرسشگری رسالت مهم آموزش و پرورش استمحمود زمانی قمی در این پیام، که نسخه ای از آن روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت افزوده است: بی تردید؛ آموزش و پرورش یکی از اثرگذارترین و فعال ترین نهادهای اجتماعی است که جامعه را به سوی سرچشمه های اعتلا، پیشرفت و بالندگی رهنمون می سازد.
وی در این پیام ادامه داده است: دولت تدبیر و امید در طول چهار سال فعالیت خود ارتقای کیفیت آموزش و پرورش را راهبرد جدی خود قرار داد و امروز به فضل الهی و با همت و تلاش قابل تحسین دولت و مجموعه دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت، شاهد استمرار رشد و حرکت پرشتاب علمی کشور و شکستن مرزهای علم و دانش و فتح قله‌های عزت و افتخار هستیم.
استاندار مرکزی خاطر نشان کرده است: بی شک دولت دوازدهم با برنامه ریزی مدون مصمم تر و تواناتر از گذشته برای هموار ساختن مسیر پیشرفت جوانان و آینده سازان این مرز و بوم تلاش می کند.
زمانی قمی در این پیام افزوده است: از فرزندان عزیزم، این دانش‌آموزان گرانقدر آینده‌ساز، می‌خواهم با آشنایی با آموزه‌های دینی و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی، در مسیر کسب علم، فضیلت و بهره‌مندی از فرصت جوانی و نوجوانی کوشا باشند و سه اصل تهذیب، تحصیل و ورزش را در برنامه‌های اصلی خود قرار دهند.
وی ادامه داد: رجاء واثق دارم معلمان فرهیخته، آموزگاران ارجمند، مربیان عزیز و مدیران آگاه، دلسوز، کارگزاران و کارشناسان متخصص و متعهد نظام آموزشی در نقاط مختلف میهن اسلامی به عنوان طلایه‌داران آگاهی و مشعل‌داران دانایی همه‌ی توان خود را به کار می گیرند تا با یاری خداوند در فرصت پیش رو‌، افق‌های روشن ترسیم ‌شده را در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به ‌طور کامل دست‌یافتنی و اجرایی کنند.
227 هزار دانش آموز در 2269 مرکز آموزشی در استان مرکزی مشغول به تحصیل هستند که 123 هزار نفر آنان در چهار هزار و 500 کلاس درس دوره ابتدای حضور دارند.
1955/3075/خبرنگار: مهدی عظیمی***انتشار دهنده: حسین مهدی زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *