اسناد پشتیبان سند حمایتی کودک و نوجوان در فضای مجازی منتشر شدبه گزارش سه شنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسناد پشتیبانی برای تدوین سند حمایتی کودک و نوجوان با هدف نظرخواهی از متخصصان و فعالان این عرصه منتشر شده است.
این اسناد پشتیبان در سه عنوان سند مطالعات تطبیقی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان، سند مطالعات میدانی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان و سند ابزارهای کنترل والدین دسته بندی می شود.
بررسی خبرنگار ایرنا نشان می دهد سند مطالعات تطبیقی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان 68 صفحه دارد و به مطالعاتی در 22 کشور اشاره کرده است.
سند مطالعات میدانی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان در 13 صفحه به مرور اسناد بالادستی الزام آور و اقدام های جاری نهادهای مربوط در این حوزه و وضعیت بخش خصوصی و شرکت های فعال در زمینه ارایه خدمات اینترنت پاک اختصاص دارد.
سند ابزارهای کنترل والدین در 24 صفحه به برخی نرم افزارها و سخت افزارهای کنترل والدین بر استفاده فرزند از فضای مجازی و قابلیت های آنها اشاره می کند.
این وزارتخانه از فعالان این عرصه و ارایه کنندگان هر خدمت مرتبط که در این اسناد دیده نشده است خواست نظر خود را به رایانامه پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی Cop@itrc.ac.ir اعلام کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*9186*1961* تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *