تجهیزات موسسه رازی با هدف تضمین کیفیت محصولات به دقت کنترل می شودبه گزارش ایرنا، دکتر مهرداد راسخی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کیفیت تمام محصولات موسسه رازی پس از طی مراحل مختلف تضمین می شود، افزود: در این موسسه علاوه بر رعایت تمام اصول اساسی برای تولید محصولات و فرآورده های بیولوژیک، تاسیسات و تجهیزات مورد استفاده نیز به دقت کنترل و از نظر کیفی، تضمین می شوند.
وی اظهار داشت: بر این اساس، کنترل تجهیزاتی که در فرآیند تولید محصولات موسسه به کار می روند، در آزمایشگاه کالیبراسیون و با دقت بیشتری انجام می شود.
معاون تضمین کیفیت موسسه رازی اضافه کرد: تجهیزات پس از کالیبره شدن و احراز کیفیت، در مرحله سوم، روش ها و فرآیندهای تولید محصول معتبرسازی می شود و این گامی اساسی برای تضمین کیفیت محصولات موسسه است.
راسخی همچنین با اشاره به به تفاوت تضمین کیفیت و کنترل کیفیت یادآور شد: تضمین کیفیت محصولات فرآیند پیچیده‌ای است که کنترل کیفیت بخشی از آن محسوب می‌شود. کنترل کیفیت در بخش نهایی و زمانی که محصول و یا کالایی تولید شده و باید به بازار عرضه شود انجام می‌شود ولی تضمین کیفیت فرآیندی است که از ابتدا تا انتهای تولید یک کالا یا محصول اعمال می‌شود.
وی اجرای طرح شایسته سازی کارکنان را از دیگر اقدامات جهت تضمین کیفیت عنوان کرد و افزود: برای تمام همکارانی که در بخش های مختلف موسسه مشغول به فعالیت هستند پس از نیاز سنجی، دوره های آموزشی مرتبط برگزار شده تا از بروز کمترین خطا در فرآیند تضمین کیفیت پیشگیری شود؛ ضمن اینکه سلامت همکارانی که درگیر تولید هستند، نوع پوشش آن ها و تجهیزات و ایمنی لازم در ساختمانی که تولید در آن انجام می‌شود نیز کنترل می‌شود.
6156 / 6155 خبرنگار: نوشین طهماسبی**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *