زمان تصمیم گیری های سخت در حوزه محیط زیست فرا رسیده استبه گزارش خبرنگار ایرنا ، حمید ظهرابی شنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس در شیراز افزود: نباید به اسم توسعه و ایجاد رشد اقتصادی حقابه تالاب ها و دریاچه ها را نادیده گرفت.
وی ادامه داد: چرا باید در برخی از مناطق آنقدر سد احداث شود و آنقدر چاه مجاز و غیر مجاز در بالا دست سد احداث شود که آن سد هیچگاه آبگیری و پرنشود؟ این موارد مغایر با آموزه های محیط زیست و حفظ طبیعت است.
سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه وزارت نیرو باید حقابه زیست محیطی تالاب ها را تامین کند گفت : بر اساس موازین قانونی و ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد تامین حقابه باید بعد از آب تامین آب شرب دراولویت باشد و نباید آن را به تاخیر انداخت.
ظهرابی بر لزوم اولویت بندی فرایند توسعه تاکید کرد و گفت:نمی توان همه جنبه های توسعه را دید اما موازین زیست محیطی را ندید، در بسیاری از بخش های توسعه شاید لازم باشد عقب نشینی کرد تا بتوان به ادامه حیات امید داشت.
وی داشتن صنعت را بسیار مطلوب و پسندیده دانست و گفت:صنعت در حالی پسندیده است که به محیط زیست لطمه وارد نکند و یکی از اولویت های مدیران محیط زیست دراستان ها موضوع آمایش سرزمین و توجه به موازین است تا تقابلی بین صنعت و محیط زیست ایجاد نشود.
معاون هماهنگی اموراقتصادی وتوسعه منابع استانداری فارس هم دراین مراسم با اشاره به برخی قابلیت ها و محدودیت های توسعه در این استان اظهار داشت : برای رسیدن به موفقیت باید از تمام داشته های محیط زیست استفاده کرد.
یدالله رحمانی با بیان اینکه حل مشکل تالاب ها باید اولویت مدیرکل جدید محیط زیست فارس باشد افزود: مهم این است که تعامل جدیدی میان دستگاه ها و گروه های مردم نهاد استان با محیط زیست ایجاد شود.
در این مراسم از خدمات نبی الله مرادی سرپرست سابق محیط زیست فارس تقدیر و سعید محمودی به عنوان مدیر کل جدید محیط زیست این استان معرفی شد.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشار دهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *