ساخت اولین راکتور خنک کننده گازی دمای بالا جهان در چینبه گزارش ایرنا چین این نیروگاه برق گازی را در منطقه ‘شیدایو بای’ در استان ‘شاندونگ’ در شرق چین ساخته است و انتظار می رود در سال 2017 میلادی به بهره برداری برسد.
این راکتور را که ‘اچ آر تی جی’ نیز نامیده می شود دانشگاه ‘چینگ هوا’ مشهورترین دانشگاه فنی این کشور در شهر پکن طراحی کرده و مورد آزمایش قرار داده است.
کار ساخت نیروگاه 10 مگاواتی مذکور از سال 2012 میلادی شروع شد و نشریه اطلاع رسانی اکونومیک از چین گزارش کرده است تا پایان سال جاری میلادی می توان آن را وارد مدار کرد.
این گونه راکتورها اصولا بدون مداخله انسانی و ماشینی می تواند در صورت بروز هر حادثه ای، خود را مصون و ایمن نگه دارد و به دلیل بالا بودن ضریب امنیتی آن مقبولیت زیادی دارد.
چین در نظر دارد به دنبال بهره برداری از نیروگاه، یک واحد برق هسته ای 200 هزار کیلوواتی برای آن بسازد که در ساخت آن چندین شرکت سازنده نیروگاه های برق اتمی شرکت خواهند کرد.
این نیروگاه جدید دارای فناوری نسل چهارم است و توان رقابتی چین را در بازار تولید برق هسته ای در برابر کشورهای دیگر به مراتب افزایش خواهد داد.
آساق**231**1904**انتشاردهنده: 1577**حسن حسین زادهانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *