شرکت در فوتبال های پربرخورد در کودکی و احتمال مشکلات مغزیبه گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان دانشگاه بوستون در آمریکا در این مطالعه جدید درصدد بررسی اثرات شرکت کودکان و نوجوانان در فوتبال و وضعیت سلامت آنها در سال های بعدی زندگی برآمدند.
آنها با مطالعه 214 مردی که در مقطع دبیرستان فوتبال بازی می کردند، متوجه شدند که بازی در فوتبال های پر از برخورد فیزیکی در سنین پایین احتمال ابتلا به مشکلات کنترل رفتاری، بی تفاوتی، تفکر و تصمیم گیری را در سال های بعدی زندگی دو برابر افزایش می کند.
آنها همچنین دریافتند که خطر ابتلا به افسردگی بالینی در این افراد در قیاس با هم سن و سالان آنها که از سنین بالاتری این بازی را شروع کرده اند، سه برابر است.
به گفته محققان، در عین حال، یافته های جدید تایید نمی کنند که شرکت در بازی های پر از برخورد فوتبال در سنین کم واقعا باعث شیوع ابتلا به این مشکلات می شود بلکه تنها نشان می دهد که رابطه ای میان این عوامل وجود دارد.
این محققان همچنین گفتند: تحقیق قبلی که توسط محققان این مرکز انجام شده بود، نشان داد که بازیکنان سابق لیگ ملی فوتبال در امریکا که قبل از 12 سالگی شروع به بازی کرده بودند، در قیاس با بازیکنان سابق فوتبال که در 12 سالگی یا سنین بالاتری این بازی را شروع کرده بودند، انعطاف پذیری روانی و ذهنی پایین تری داشتند.
این مطالعه در شماره 19 سپتامبر مجله Translational Psychiatry منتشر شده است.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان*انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *