طیبی: بزرگ ترین سرمایه گذاری جهاد دانشگاهی در حوزه سرطان سینه است



به گزارش خبرنگار علمی ایرنا ، دکتر حمید رضا طیبی روز چهارشنبه در دومین کنگره بین المللی سرطان و نهمین کنگره ملی سرطان سینه در سالن همایش های رازی افزود: با توجه به محوریت زن در خانواده، مقرر شد بزرگترین سرمایه‌گذاری را با منابع مالی خود جهاد در حوزه سرطان سینه انجام دهیم که البته تاکنون نیز فعالیت‌های خوبی در این بخش صورت گرفته است.
طیبی گفت: فعالیت های خوبی در این زمینه انجام گرفته و با اتمام آنها می توان خدمات مناسب به مردم ارایه کرد. پژوهشکده سرطان سینه این نهاد فعالیت های خوبی را انجام می دهد.
وی به افزایش سرطان سینه در کشور اشاره کرد و گفت : در سال های اخیر این سرطان در ایران رشد بسیار زیادی داشته است.
وی به استقبال خوب محققان خارجی از این کنگره اشاره کرد و گفت: تبادل با محققان خارجی، جلوگیری از کارهای تکراری و ارایه دستاوردهای مهم از مهمترین اهداف این کنگره است.
رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد که اثبات توان کشور در کارهای بزرگ علمی و فناورانه از اهداف مهم این نهاد است و نشان دادیم که می توانیم در مرز علم و دانش حرکت کنیم.
طیبی ادامه داد: نتایج فعالیت ها در قالب خدمات و محصول به جامعه ارایه می شود تا خدمات بهتری در حوزه سلامت به مردم ارایه شود.
وی، پزشکی و مهندسی را از مهمترین فعالیت های این نهاد برشمرد و اظهار امیدواری کرد که این الگوسازی ها مورد توجه مسئولان قرار گیرد و در جهت توسعه و پیشرفت کشور استفاده شود.
وی به گسترش فعالیت های پژوهشکده سرطان سینه اشاره کرد و گفت: آمار مراجعه‌کنندگان به این پژوهشکده سال به سال افزایش می‌یابد؛ البته این مساله امر خوشایندی نیست، اما به هر حال باید برای معالجه بهتر بیماران خدمات مناسب‌تری را ارائه کنیم. از این رو قرار شد پژوهشکده معتمد را گسترده‌تر کنیم.
رئیس جهاد دانشگاهی افزود: تاکنون برای ساخت این مجموعه حدود ۳۵ میلیارد تومان صرف شده که برای اتمام آن به ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.از طرفی حدود ۲۰ میلیارد تومان برای تهیه تجهیزات به منظور انجام پژوهش های پیشرفته نیاز است.
دومین کنگره بین المللی سرطان و نهمین کنگره ملی سرطان سینه امروز چهارشنبه با حضور دکتر ملک زاده معاون وزیر بهداشت ، آموزش و تحقیقات پزشکی، حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و با حضور برترین اساتید ایران و دنیا در سالن همایش های رازی برگزار شد. این کنگره به مدت 3 روز ( 26 تا 28 مهر ماه ) ادامه دارد.
**1201**1440
** خبرنگار: عبدالکریم جبارپور** انتشار: گلشن



انتهای پیام /*










شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *