ظرفیت انستیتو پاستور ایران برای تبدیل به مرکز علمی پیشرو در منطقهدکتر علیرضا بیگلری روز چهارشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید انستیتو پاستور ایران در گفتگو با خبرنگار علمی ایرنا در خصوص برنامه ها و چشم انداز فراروی این مرکز، همچنین اظهار کرد: وزارت بهداشت می خواهد پاستور به یک موسسه پاسخگو در جهت تامین نیازهای نظام سلامت و تربیت نیروی مورد نیاز آینده سلامت، تبدیل شود.
وی ادامه داد: به نسل جدید دانشجویان برای آینده نظام سلامت نیاز است که باید در انستیتو پاستور تربیت شوند تا خدمات بهتری در این حوزه به مردم ارائه شود.
بیگلری با اشاره به این که دولت موظف است خدمات پیشگیری، تشخیصی و درمان را برای مردم تامین کند، اظهار کرد: بسیاری از خدمات، وظائف و رسالت های انستیتو پاستور حاکمیتی هستند و نیاز است که دولت ما را در اجرای این وظائف حمایت و پشتیبانی کند.
به گفته وی، با توجه به تاخیری که در تکامل و گسترش فعالیت های پاستور داشتیم و سرعت پیشرفت دنیا در تکنولوژی سلامت، مقداری فاصله با دیگران پیدا کردیم، اما به هر حال صدور خدمات انستیتو به خارج از کشور مورد افتخار ایران است.
بیگلری ادامه داد: این فاصله مسلما به همت جوانان و با اراده سیاستگذران مخصوصا وزیر بهداشت به زودی کم خواهد شد و خبرهای خوبی را از پاستور خواهیم شنید.
رئیس جدید انستیتو پاستور ایران با اشاره به این که تولید واکسن تنها بخشی از وظائف انستیتو پاستور است، گفت: نباید این مرکز را به تولید واکسن محدود کرد و لازم است در بحث تحقیقات علوم پایه هم که مربوط به ثبات علمی کشور است، حتما وارد شویم.
مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید انستیتو پاستور ایران امروز چهارشنبه با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، جمعی از مسئولین و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در انستیتو پاستور برگزار شد.
پیش از این مصطفی قانعی ریاست انستیتو پاستور ایران را به عهده داشت.
علمی** 1201 **
خبرنگار: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *