مدیرکل:گسترش فناوری ارتباطات و اطلاعات در روستاهای استان یزد از اولویت هاستاکرم فداکار شامگاه دوشنبه در جلسه بررسی و رفع مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان مهریز افزود: سال ها اخیر در خصوص گسترش فناوری در این حوزه برای رفاه حال مردم و رفع نیازهای آنها اقدام های خوبی انجام گرفته است.
وی ادامه داد: برای دسترسی همگان در مناطق مختلف استان برنامه های بسیار خوبی با پیگیری مسئولان و همکاری آنها انجام شده است و همچنان ادامه دارد.
این مسئول تصریح کرد: بررسی مسائل ، مشکلات و نیازهای ارتباطی شهرستان ها به خصوص در روستاها جزو اولویت همیشگی است که مورد تاکید دولت است و پیگیری های لازم انجام خواهد شد.
فداکار یادآور شد: حل نیازهای مردم در مناطق مختلف استان به خصوص در رابطه با تلفن ثابت، GSMروستایی، تلفن همراه، اینترنت پر سرعت، فیبر نوری، دفاتر خدماتی پیشخوان دولت و ICT روستایی جدی اقدام می شود.
وی تصریح کرد: بهره گیری همگان از فناوری های ارتباطی جزو برنامه های دولت است که برای تحقق کامل آن به همکاری بخش های مختلف در استان نیاز است که امیدواریم برای انجام ماموریت ها اقدام لازم انجام شود.
همچنین فرماندار مهریز گفت: گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر و به خصوص مناطق روستایی و بهره گیری همگان از علم روز در حوزه ارتباطات باید همواره مورد تاکید و توجه قرر گیرد.
سید محمد رستگاری تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و بر اساس سیاست های دولت تاکنون در این شهرستان با همت و پیگیری مسئولان کارهای خوبی انجام گرفته و ادامه دارد.
وی تصریح کرد: بهره گیری از فناوری های نوین ارتباطی در دنیای کنونی قطعا یک ضرورت است و باید همچنان مسئولان استان با پیگیری مردم و به خصوص مدیران مرتبط در شهرستان اقدام کنند.
در این جلسه مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات زیرساخت ، مدیر مخابرات منطقه یزد ، مدیر شعب پست بانک ، مدیر پست، بخشدار و جمعی از مسئولان مهریز حضور داشتند.
در حال حاضر افزون بر 23 هزار مشترک تلفن ثابت و 20 هزار مشترک تلفن همراه در مهریز وجود دارد.
از جمعیت 50 هزار نفری مهریز حدود 20 هزار نفر در پنج دهستان میانکوه ، ارنان ، تگچنار ، خورمیز و بهادران در افزون بر 150 روستا سکونت دارند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536*2047* خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار- عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *