مشاور وزیرجهادکشاورزی: بهکده رضوی بهترین مکان برای بهبود ژنتیک گوسفند مغانی استبه گزارش ایرنا مجید دهقان پنجشنبه در نشست شورای استانی شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولید روستایی ( شورای هماهنگی ماده 17) استان خراسان شمالی اظهار کرد: گوسفند نژاد مغانی قوی ترین، بهترین و زیباترین​ نژاد در کشور است که ظرفیت و پتانسیل اجرای طرح های اصلاح ژنتیکی در این استان به خصوص در بهکده رضوی وجود دارد.
وی که سال های گذشته سفیر و نماینده ایران در سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد ( فائو ) بوده است افزود: حتی می توان از ظرفیت های بین المللی در این زمینه استفاده کرد.
وی با بیان اینکه ایران تولید کننده بهترین پشم گوسفند است افزود: اما متاسفانه پشم چنان ارزان است که حتی فروخته نیز نمی شود.
وی افزود: هم اکنون ایران وارد کننده روغن پشم است، این روغن با قیمت بالا خریداری می شود اما با وجود پشم ارزان قیمت فراوان این روغن در کشورمان استخراج نمی شود.
دهقان گفت: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های حوزه کشاورزی به بهترین نحو برای رونق اشتغال استفاده کنیم .
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان خراسان شمالی با هم متحد و هم سو هستند، باید با هم فکری برنامه بلند مدت برای اجرای طرح ها داشته باشند که از جمله رونق بهکده رضوی در مانه و سملقان است.
خراسان شمالی با 2 میلیون و 500 هزار راس گوسفند یکی از قطب های مهم تولید دام در کشور است.
3007/ 6042/ خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *