معاون وزیر علوم: به لحاظ سرعت رشد علمی، رتبه اول دنیا را داریمبه گزارش خبرنگار ایرنا، مجتبی شریعتی نیاسر عصر دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: ما به لحاظ سرعت رشد علمی در کشور در سال 95 رتبه اول را در دنیا به دست آورده ایم، این در حالیست که در سال 92 دارای رتبه 25 بوده ایم که البته این رتبه نباید ما را راضی کند.
وی اضافه کرد: ضمن این که بایستی سرعت رشد علمی را حفظ کنیم، لازم است به دنبال تقاضا محور کردن کارهای تحقیقاتی و تبدیل آن به تولید باشیم.

**اختصاص 110 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان دکترا
وی همچنین از اختصاص 110 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان دکترا خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ در سال جاری ماهانه حدود 700 هزار تومان تسهیلات ویژه دانشجویانی با شرایط خاص از جمله دکتری روزانه ، ارائه می شود .
وی اظهار داشت: ارائه این تسهیلات، استفاده از فرصت های تحقیقاتی را برای دانشجویان فراهم می کند تا با آرامش بیشتری به کارهای پژوهشی بپردازند.
شریعتی نیاسر سال پرنشاط ، قانونمدار و با کیفیت را شعار امسال برای دانشگاه ها عنوان و اظهار امیدواری کرد که جامعه دانشگاهی در بخش های مختلف این مهم را حفظ کنند.
معاون وزیر علوم با بیان ضرورت توجه به قانونمداری خاطر نشان کرد: انتظار ما این است که اساتید محتوای برنامه ها را عینا اجرا کنند و دانشجویان نیز با پیشرفت های علم و فناوری امروز همراه باشند.
شریعتی نیاسر با اشاره به ارائه 15 مورد توصیه برای دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با رعایت موارد یادشده، زمینه نشاط بیشتر، نظم بهتر، اثرگذاری بیشتر دانشجویان و ارتقاء کیفیت فعالیت ها آثار مطلوب، مثبت و جدی تری فراهم می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش در این نشست خبری، با تشریح مراکز آموزش عالی کشور بیان داشت: این مراکز شامل مراکز آموزش عالی پذیرش روزانه، پذیرش غیرحضوری و نیمه حضوری (دانشگاه پیام نور) ، غیرانتفاعی، مراکز تحت عنوان واحدهای دانشگاه آزاد ، علمی و کاربری و فنی و حرفه ای هستند.
شریعتی نیاسر بیان داشت: غیر از این مراکز ، چیزی به نام مرکز آموزش عالی نداریم مگر این که موسسات آموزش های آزاد مجوز را از ما می گیرند اما اجازه صدور مدرک ندارند و تنها می توانند گواهی دوره ارائه دهند.
آیین آغاز سال تحصیلی جدید امروز (دوشنبه) با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. بیش از 18 هزار دانشجو در دانشگاه گیلان تحصیل می کنند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7286/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *