کنترل میزان آلودگی هوای پایتخت همکاری شهروندان را می طلبدبه گزارش ایرنا به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، کیومرث کلانتری اظهار کرد: هرساله همزمان با شروع سال تحصیلی ، افزایش ترافیک و ترددهای درون شهری و نیز تشدید آلاینده های هوا موضوعی است که در کلانشهرها بخصوص شهر تهران بیش از هرچیز به چشم می خورد.
وی افزود: هر ساله با بازگشایی مدارس در مهر ماه، افزایش بار ترافیکی و به تبع آن افزایش بار آلاینده های هوا سوغات پاییز برای همشهریان تهرانی است.
کلانتری با بیان اینکه عموما در نیمه دوم سال و همزمان با ورود به فصل سرما تعداد روزهای ناسالم در تهران افزایش داشته است گفت: یکی از موضوعات اساسی در کنترل میزان آلودگی های محیط زیستی خصوصا آلودگی هوا همکاری شهروندان فهیم و آگاه تهرانی در این مقوله است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: در این راستا از خانواده ها درخواست می کنیم برای جلوگیری از ایجاد ترافیک تا حد امکان از سرویس مجاز مدارس استفاده کنند و نیز از تردد غیرضروری با خودروهای شخصی اجتناب کنند.
وی تصریح کرد: همچنین توقف و تجمع غیرضروری در جلوی مدارس می تواند باعث افزایش ترافیک و مسدود شدن مسیر گردد که از رانندگان خودروها درخواست می شود به این موضوع توجه جدی داشته باشند.
کلانتری همچنین با درخواست از پلیس راهور تهران مبنی بر تشدید برخورد با خودروهای دود زا و آلاینده بیان داشت: یکی دیگر از موضوعاتی که باید توسط دارندگان وسایل نقلیه مورد توجه قرار گیرد عدم استفاده از خودروهای معیوب و دارای نقص فنی است .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه مدیریت زمان سفر و نیز استفاده بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی توسط شهروندان در کاهش بار ترافیکی و جلوگیری از ایجاد آلودگی بسیار موثر خواهد بود، گفت: امیدوارم شهروندان، همپیمایی در سفرهای درون شهری و نیز کاهش تردد با خودروهای تک سرنشین را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با قدردانی از پلیس راهور و شهرداری تهران به جهت پیش بینی برنامه های ترافیکی و ظرفیت سازی ویژه حمل و نقل عمومی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید ، حضور پر رنگ پلیس راهور را در کنترل و نظم دهی ترافیک مهرماه بسیار مهم دانست و گفت: همه ما به لحاظ ایجاد شرایط مناسب برای استقبال از مهرماه و برخورداری از فضای مناسب و مطلوب روانی برای خود و خانواده در این ایام باید ضمن همکاری کامل با پلیس و رعایت قوانین، احترام به حقوق یکدیگر و حوصله مداری را در برنامه های روزانه بیرون از منزل قرار دهیم .
کلانتری ابراز امیدواری کرد امسال سال تحصیلی خوب و موفقی برای همه دانش آموزان رقم بخورد.
خبرنگار: سید جواد آل داود** انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *