25 سایت الگویی برای افزایش تولید محصولات کشاورزی در دست مطالعه استبه گزارش ایرنا حسین مهدی دوست پنجشنبه در نشست شورای استانی امور شرکت های سهامی زراعی و تعاونی های تولید روستایی (شورای هماهنگی ماده 17) در خراسان شمالی اظهار کرد: اجرای طرح اصلاح نژاد دام سبک برای سایت بهکده رضوی در مانه و سملقان پیشنهاد داده شده است.
وی با بیان اینکه برای 25 سایت در سطح کشور نقشه راه تهیه شده است افزود: هر کدام از سایت ها ظرفیت و پتانسیل هایی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: سه میلیون و 200هکتار اراضی زراعی تحت پوشش شرکت های سهامی زراعی در کشور وجود دارد که از مجموع این میزان دو میلیون و 600 هکتار آبی و 700 هکتار دیم است که بستری برای اجرای طرح های الگویی است که باید با مدیریت پیش ببریم.
مهدی دوست اظهار کرد: اجرای طرح های سودآور در محل پروژه ها، لایحه تعیین تکلیف در دستور هیأت دولت است، که به مجلس نیز ارسال می شود و در کمیسیون ها مطرح خواهد شد.
وی گفت: این سایت ها از جمله بهکده رضوی در مانه و سملقان که دارای​ مشکلات مختلفی از جمله نبود سند مواجه هستند را بررسی و برای رفع مشکل چاره سازی خواهد شد.
وی بر نگاه فرابخشی تاکید کرد و افزود: برخی فعالیت هادر این سایت ها الگو شده اند اما مسایل و مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود تا باعث رونق اقتصاد شود.
3007/ 6042/ خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: سید حسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *